logo
 • Randevu Hattı
  0212 451 16 61
  • 03 NIS 16
  • 3
  DNA Babalık Testi Nasıl Yapılır?

  DNA Babalık Testi Nasıl Yapılır?

  DNA Babalık Testi Nasıl Yapılır?

  Başvuru Şartları:

  Öncelikle DNA babalık testi başvurusu kabul edebilmemiz için, çocuğun resmi babasının ya da resmi annesinin, ikisinden birinin, DNA testi çalışılmasına yasalar gereği onay vermesi gerekmektedir. Laboratuvarımıza geldiğiniz de kimliklerinizin yanınız da olması gerekmektedir. Bazı durumlar da kimliğinize ek olarak, vukuatlı nüfus kayıt örneği, doğum raporu gibi ek belgeleri ibra etmeniz gerekebilir. Resmi bir evliliğin olmadığı ya da boşanma gibi durumlar, az önce bahsettiğimiz evrakları yanınız da getirmeniz gerekmektedir.

  Numune Şartları:

  DNA babalık testi için, kan ya da yanak içi tükürük örneklerini kullanmaktayız. Hiçbir şekilde dışarıdan numune kabulümüz yoktur. Lütfen bu konuda ısrar etmemenizi rica ederiz. Numune alımı, laboratuvarımızdaki uzman hemşireler tarafından yapılmaktadır. Bebeklerden kan alımın zor olması ve ya başvuruda bulunan kişilerin, iz olmasını istememesi gibi ve kolaylık açısından, yanak içi tükürük örneği alınması tercih edilebilir.

  DNA Testi Nasıl Yapılır?

  Baba adayı ve çocuktan alınan numune örneklerinden, genetik laboratuvarlarına özel yöntemler ile DNA izolasyon işlemi gerçekleştirilerek kişilere ait DNA’lar elde edilmektedir. Elde edilen DNA ile uyumlu olması gereken, ortak gen bölgelerinin karşılaştırılması yapılarak, baba adayının, çocuğun gerçek babası olup olmadığının sonucuna varılmaktadır.

  Genetik tanı merkezimiz de, babalık testi 21 FBI DNA markırı kullanılarak çalışılmaktadır. Babalık testi hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

  Hemen Soru Sor →
 • Yayınlandıfatmanur on 15 Ekim 2019, 14:11

  ben hamıleyım ama dna yaptırcam nerden yapılıyor

  Soru Sor→
 • Yayınlandıfatmanur on 15 Ekim 2019, 14:11

  ben hamıleyım ama dna yaptırcam nerden yapılıyor

  Soru Sor→
 • YayınlandıCemile on 18 Nisan 2018, 13:44

  Evliyken hem eşim hem bı başkası ile ilşkıye gırdm gırdıgım diğer ilşkide icime boşalmamltr buyuk ıhtımal ama yınede acaba kuşkusu var içimde bıde cocugumun kan gurubu karşı tarafın kan gurubunile aynı benımkıde aynı cocugumla sizce dna testı yaptırmama gerek varmı?

  Soru Sor→

Hemen Soru Sor

Cevap İptal

Photostream