logo
 • Randevu Hattı
  0212 451 16 61
  • 28 OCA 16
  • 277
  HIV Testi

  HIV Testi

  HIV ile İlgili Laboratuvar Testleri

  HIV : AIDS hastalığına neden olan bir virüstür. Bu virüs vajinal, oral seks, anal seks, kan transfüzyonu ve kirli iğneler dahil olmak üzere birçok yolla bulaşabilir. En yüksek bulaşma olasılığı, korunmasız cinsel temas ile olur. Buna ek olarak, enfekte olan gebe, hamilelik sırasında, bebeğine HIV geçebileceği gibi, doğum sonrasında da emzirme yolu ile bebeğe de geçebilir.

  HIV belirtileri: belirtilerle yola çıkmamak gerekir çünkü  HIV ile enfekte olduktan sonra Virüsün AIDS’ dönüşmesi kişinin bağışıklık sitemine göre değişir. Bu 5 ila 10 yıl arasındadır. Bağışıklık sistemi ve yaşam koşulları kaliteli olan kişiler de ise bu zaman çok daha uzun yıllar sürebilir. HIV ve AIDS belirtileri hakkında bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız.

  HIV Şüphesinde Erken Tanı Testleri :

  PCR : Şüpheli temasın 9 tam gün dolduktan sonra HIV PCR testini çalışabiliriz. HIV PCR testi hassas ve güvenilir bir yöntemdir. Virüsü doğrudan tespit eder. Duyarlılığı 10. gününden itibaren %98 dir.  28.gününden itibaren ise %100’e yakın duyarlılığı vardır. Testin çalışma süresi ortalama 5 iş günüdür. 

  HIV Combo – P24 Antijen : HIV ile enfekte olduktan ortalama iki hafta sonra kanda p24 antijen ürer ve bunun en tavan yaptığı dönem ortalama 21.güne denk gelir. Yani şüpheli temasın 21.gününden itibaren HIV combo testini çalışabiliriz. Testin duyarlılığı ortalama %96 dır. Testin çalışma süresi yarım gündür.

  Anti HIV Testi (Elisa):  Dünya Sağlık örgütü (WHO)  raporuna göre anti HIV testi, şüpheli temasın 90. gününden itibaren yapılır ve kesin sonuç olarak kabul edilir. Kronik rahatsızlığı olan ya da kemoterapi gören hastaların ise şüpheli temastan 6 ay sonra testlerinin tekrarlanması önerilir.

  Bizimle iletişime geçtiğinizde, ücretsiz olarak, sağlık danışmanlarımızdan HIV testleri ile ilgili bilgi  alabilirsiniz. HIV testi için, aç ya da tok olmanın bir önemi yoktur. Kolda bulunan damardan belli bir miktar kan örneği alınır (1 tüp kadar) ve test çalışmaya girer.

  Hafta içi 09:00-18:00, hafta sonu cumartesi günü ise 09:00-15:00 saatleri arası randevunuzu oluşturabilirsiniz.

  HIV testi nerede yapılır?

  İstanbul Avrupa yakasında Bahçelievler ve Bakırköy de hizmet veriyoruz. Şehir dışındaki diğer iller için ücretsiz kargo hizmeti sunmaktayız. 

  HIV testi fiyatı ve randevusu için lütfen tıklayınız.

  HIV testi ile bağlantılı diğer yazılarımız aşağıdadır.

  AIDS Nedir? Belirtileri Nelerdir?

  Cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklar için tıklayınız.

  Hemen Soru Sor →
  1 2 3
 • YayınlandıSelcuk on 29 Temmuz 2018, 13:58

  HIV 1/2 Antikor ve P24 Antijenine bakılan HIV DUO ULTRA (VIDAS ile çalışılan 4.jenerasyon HIV Testı yaptırmak istıyorum şüphelı ilişkim 14 temmuz akşamı oldu 4 Ağustos’ta gelsem süre yeterlımı

  Soru Sor→
 • YayınlandıKürşat0001 on 6 Temmuz 2018, 14:52

  Slm hocam 27.32.52.82 combo test çok şükür hepsi negatif başka teste gerek var mi yada artik dönme ihtimali var mıdır? Saygılar hocam.

  Soru Sor→
 • YayınlandıMert on 1 Mayıs 2018, 15:53

  Merhaba,Şüpheli İlişkinin 44.günü Vdrp negatif Antı hıv 0.158
  61.gün Antı HIV Elisa Negatif Değişir mi Acaba?

  Soru Sor→
  • YayınlandıFerhat yılmaz on 30 Ağustos 2018, 19:55
   cevaplandıMert

   1 temmuzda korunmalı genelevde ilişkiye girdim 30 temmuzda p24 antijen hiv 1/2 testı oldum vidos duo ultra ile calştğı yazıodu testler sole idi p24 :0 negatif anti hiv 1/2 0.02 negatif bana sekreter kagıdı verdı tamam sıkıntı yok dedı labaratuvar doktorunu gormeme gerek yok dedı ben daha sonra içim rahat etmedı be 56 günde hastanede antı hıv 1+2 testı oldum oda 0.06 negatif cıktı artık test olmama gerek varmı sızce ewlıyım piskolojımı cok kotu etkılıyor lütfen cevabınızı beklıyorum teşekkürler

   Soru Sor→
 • YayınlandıYiğit özcan on 22 Nisan 2018, 12:12

  Hocam merhabalar şüpheli ilişkiye 7 gün önce girdim ve şuan da faranjit oldum açıkçası hiv hastalığına yakalandım korkusuyla yaşıyorum.Bu hafta çarşamba günü yani şüpheli ilişkiden 10 gün sonra pcr testi yaptırırsam.Kesin sonuca ulaşır mıyım ve başka bir test yapmama gerek kalır mı?

  Soru Sor→

Hemen Soru Sor

Cevap İptal

Photostream