logo
 • Randevu Hattı
  0212 451 16 61
  • 02 KAS 15
  • 81
  Gebelik Testi Nasıl Yapılır

  Gebelik Testi Nasıl Yapılır

  Hamileliği tespit etmek için 2 çeşit test yöntemi vardır. Birincisi kandan bakılan beta hcg hormonu diğeri ise eczanelerden temin edilip, evde idardan uygulanan test kitleri ile.

  Kanda Gebelik Testi (beta HCG) Nasıl yapılır?
  Testi yaptıracak ve yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği ve sorduğu soruların başında , kan örneği verilmeden önce aç karnına mı olması gerektiği. Genel de hormon testleri aç karnına yapılıyor olsa da bu konu kanda gebelik testi (beta HCG) için geçerli değildir. Kolunuzdaki damardan alınacak kan örneğinizin zamanın da, sizin aç  ve ya tok olmanız önemli değildir. Yani tok karnına rahatlıkla testi yaptırabilirsiniz. Tok ve ya aç olmanız sonuçları asla değiştirmez. Sizin için uygun olan herhangi bir zaman diliminde, 0850 460 02 08 nolu  çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan kanda beta hcg testi için randevu oluşturabilirsiniz.

  Kan örneğinizi verdikten ortalama 30 dakika içerisinde sonuçlarınızı alabilirsiniz.

  İdrar da Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?
  Eczanelerden satın aldığınız gebelik testi kitleri, (genellikle sabah saatleri olması tavsiye edilir) steril temiz bir kaba idrarınızı yaptıktan sonra, içinde çıkacak pipet yardımı ile test bölmesindeki yuvarlak alana 1-2 damla idrar damlatıp çizgilerin oluşmasını bekleyin. Ortalama 4 -5 dakika sonrasındaki oluşacak olan tek çizgi hamile olmadığınızı, çift çizgi (pozitif) ise hamile olduğunuzu göstermektedir. Markalara göre az da olsa farklılıklar olabileceğinden, kitin için çıkan kullanma kılavuzunu okumanız doğru bir uygulama açısından yararlı olacaktır.

  Hemen Soru Sor →
  1 2
 • YayınlandıLeman on 20 Kasım 2018, 16:44

  Merhaba,dün sağlık ocağına kan tahlili yaptırdım.Bu gün aldım sonucu

  BHGC 82.44 mL/mlU
  FT4 1.11 ng/dL
  TSH 2.604 ulu/mL çıktı

  Dr değer düşük dedi moralim bozuldu😔 yarın için randevu aldım inşallah korkuylacak bişey yoktur.Bu değer farklılık gösterir mi yani ilk tahlilde moral bozmak yerlimi yersiz mı sizce🙄cvp verirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler

  son tarih 19.10.2018

  Soru Sor→
 • YayınlandıNecla mutlu on 17 Kasım 2018, 12:26

  Beta hcg 0.5 cikti ay halimde 7gecikme var hamilelik varmi acaba

  Soru Sor→
 • YayınlandıSevik on 9 Ağustos 2018, 22:10

  Beta hcgm 0.58 çıktı hamile miyin

  Soru Sor→

Hemen Soru Sor

Cevap İptal

Photostream